Home / Nasza książka Zabrałam brata dookoła świata

ZABRAŁAM BRATA DOOKOŁA ŚWIATA

Witamy na www książki "Zabrałam brata dookoła świata", która jest serią opowieści o naszych przygodach podczas, trwającej rok rodzinnej podróży dookoła świata. Przejechaliśmy 114 tysięcy kilometrów przez 5 kontynentów.

Część I "Ameryka Łacińska" opisuje pierwsze 114 dni wyprawy w Polsce, Niemczech i Hiszpanii oraz podróż po 10 krajach Ameryki Łacińskiej: Meksyk, Gwatemala, Belize, Salwador, Honduras, Nikaragua, Panama, Kuba, Kolumbia i Ekwador.

Część II "Ameryka Południowa" opowiada o kolejnych 98 dniach wyprawy i opisuje: Peru, gdzie zdobyliśmy 6-tysięcznik Chachani oraz Boliwię, Chile, Argentynę, Urugwaj, Paragwaj i Brazylię.


4 podróżników - 4 narratorów

Książka jest nietypową pozycją, w której jest aż 4 narratorów, czyli 4 uczestniczące w podróży osoby: tata, mama, syn i córka. Akcja przygód biegnie do przodu i zmienia się dynamicznie, pokazując zdarzenia i różny ich odbiór przez rodziców i małe dzieci. Każdy rozdział dotyczy pobytu w odrębnym państwie i zaczyna się mapą trasy oraz informacjami o pokonanych kilometrach.

Dotknij z nami świat

Opisujemy niesamowite przygody: spotkania z wielorybami, wspólne zdobycie 3-tysięcznika w Gwatemali, odwiedziny króla plemienia Naso w Panamie, wejście na szczyt wulkanu czy dotarcie do środka Ziemi w Ekwadorze. Przede wszystkim jest to jednak opowieść o kontakcie z nieznanym. O tym co najważniejsze w życiu, czyli miłości i braterstwu z drugim człowiekiem oraz relacjom pomiędzy rodzicami i dziećmi.

NASZĄ KSIĄŻKĘ POLECAJĄ CIEKAWE OSOBISTOŚCI ŚWIATA PODRÓŻY I MEDIÓW

Aleksander Doba

Podróżnik Roku 2015, kajakarz, zdobywca i odkrywca w jednym

"Trzymasz w ręku ciekawą książkę. Rodzice z dwójką dzieci wędrują przez rok po kilku kontynentach. Pierwsza, czteromiesięczna część wędrówki opisana jest w tej książce. To kilkanaście państw Ameryki Łacińskiej. Zachwyt, nie tylko dzieci z wszechstronnego poznawania świata, okraszony wieloma zdjęciami zachęci Ciebie do przemiany marzeń w plany. Pozostanie tylko ich realizacja."

Michał Olszański

dziennikarz TVP i PR Pr 3

"Łopacińscy to niesamowita rodzinka. Dokonali niezwykłej rzeczy. Zatrzymali się w nieustającym pędzie , powiedzieli stop presji kariery i zainwestowali we własne relacje. Postawili na najważniejsze wartości spajające rodzinę. W tej książce opisują wyprawę dookoła świata, szaloną , odważną, pełną przygód. Kiedy wrócili, byli innymi ludźmi. Opowiedzieli mi o tym w trójkowej Godzinie Prawdy, polecam wszystkim ich książkę. Warto przeczytać."

Romuald Koperski, rekordzista Guinnessa, podróżnik, pisarz, muzyk, samotnie przepłynął Atlantyk na łodzi wiosłowej

"Niewielu ludzi ma odwagę dokonania czegoś, czego nie dokonał nikt wcześniej. Paraliżuje ich strach przed niepowodzeniem i ośmieszeniem w oczach innych. Rodzice Łopacińscy złamali wszystkie stereotypy i postanowili pokazać Wojtusiowi i Lusi świat jakim jest naprawdę. Książka którą trzymasz w ręku opowiada o ich przygodach w rocznej wędrówce przez 5 kontynentów. Jest wartością poznawania drugiego człowieka i odkrywania relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi. Gratuluję i życzę kolejnych wielkich podroży ku nowemu!"

Promocja Polski i Torunia

W trakcie wyprawy realizowaliśmy własny pomysł promocji Polski i Torunia, skąd wyruszyliśmy. W każdym państwie organizowaliśmy wykłady naszych dzieci w szkołach w odwiedzanych państwach. Odwiedzani uczniowie mogli usłyszeć o naszym kraju, historii, typowych daniach i ulubionych bajkach polskich dzieci. Częstowaliśmy je toruńskimi piernikami, śpiewaliśmy hymn Polski albo tańczyliśmy poloneza.

Spotkajmy się

Zaproś nas do Twojego miasta. Przyjedziemy na spotkanie autorskie i opowiemy o naszym rodzinnym podróżowaniu. Nie czekaj, tylko napisz do nas maila.

Kody QR

Czytając książkę znajdziesz w niej kody QR, które zaproszą wszystkich czytelników do oglądnięcia ponad 50 filmików z wyprawy i ponad tysiąca zdjęć z każdego odwiedzonego państwa. Zapraszamy do wirtualnego podróżowania z nami.

PATRONATY MEDIALNE

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i z niecierpliwością będziemy czekali na Państwa opinię pod adresem:

eliza@lopacinski.plZabrałam brata dookoła świata. Ameryka Łacińska - książka z rocznej wyprawy dookoła świata rodziny Łopacińskich z dwójką dzieci

Zabrałam brata dookoła świata

Łopacińskich Świat | Copyright © 2016 www.bestdesign.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.