27 września 2021 roku godz. 10:00-10:45

Dr Zdzisław Preisner, wykładowca Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, który odwiedził 120 krajów na wszystkich kontynentach. Członek The Explorers Club w Nowym Yorku, Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie oraz Honorowy Członek Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Swoją wiedzą dzieli się pisząc książki, fotografując oraz udzielając otwartych wykładów i prelekcji a w poniedziałek porozmawiamy z nim o zanikającej oryginalności turystycznych regionów świata i komercjalizacji piękna

.

28 września godz. 11.00 - 11.45

Justyna Dzięgiel i Marcin Czyżuk. Spotkali się podczas realizacji podcastu: Świat w punktach. Justyna ma ponad 20 lat doświadczenia w turystyce jako organizator wyjazdów dla największych polskich touroperatorów i firm. Jej ulubione kierunki to Azja Południowo-Wschodnia (Tajlandia, Kambodża, Birma, Wietnam), Bliski Wschód (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman), Afryka (Zambia, Zimbabwe, Mauritius). Marcin podróżnik z pasji i wyboru. Do ulubionych form spędzania czasu zalicza wyjazdy w góry i trekking. Eksplorował m.in szlaki w Gruzji, Szkocji oraz w polskich Tatrach

29 września godz. 11.00 - 11.45

Gość specjalny: Cezary Borowy "Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach" To opowieść o czasach, które nigdy nie wrócą. O podróżach i ideach, ludziach po drodze, wyjątkowej wspólnocie, której powstanie umożliwiło dzielenie ekstremalnych doświadczeń i uzależnienie od adrenaliny. Młodzi, wykształceni, kreatywni i bezczelni uciekli z PRL-u by wieść życie przemytników. W latach 80-tych istniały liczne i dobrze zorganizowane polskie grupy przemytnicze w Azji Południowej. Przerzucali ogromne ilości elektroniki i złota z Singapuru do Indii. Ryzykowali bardzo wiele, łatwo mogli trafić do więzienia. A w powszechnej opinii, biały z więzienia w Indiach wychodzi tylko nogami do przodu. Mogli przetrwać tylko dzięki legendarnej wręcz solidarności tej wspólnoty. Nigdy nikogo nie zostawiali samego. Każdy z nich w razie kłopotów mógł liczyć na wsparcie przyjaciół.

Uczestnik tamtych wydarzeń po wycofaniu się z nielegalnych interesów i powrocie do kraju przez 3o lat wiódł bardzo zwyczajne życie. Założył rodzinę, pracował, wychowywał synów. Nikt z jego otoczenia nie podejrzewał, że jego przeszłość kryje taką tajemnicę. Nawet jego dzieci nie wiedziały, że kiedyś wiódł tak burzliwe życie . W 2018 roku udaje się na pieszą, samotną wędrówkę przez Indie aby rozliczyć się ze sobą i dowiedzieć jak tamto życie było możliwe. Jaki wpływ wywarło na dalsze jego losy. Teraz jako dojrzały mężczyzna jak to ocenia ? Czy nie żałuje tamtych decyzji ? Dlaczego tak otwarcie o tym pisze? Cezary Borowy – Absolwent Wydziału Ogrodnictwa SGGW. Podróżnik, przewodnik po Azji z zamiłowania dendrolog. Właściciel firmy usługowej. Ojciec dwóch dorosłych synów z których jest bardzo dumny.

30 września godz. 11.00 - 11.45

Wojciech Tyborski od ponad 15 lat działa zawodowo w turystyce jako pilot wycieczek krajowych i zagranicznych wyjazdowych i przyjazdowych, agent największych polskich touroperatorów, oraz organizator imprez turystycznych szytych na miarę na terenie Polski i Europy. Od ponad 10 lat wraz z żoną prowadzą MagTravel Biuro Podróży, absolwent Turystyki i Rekreacji na Bydgoskiej WSG. Na początku swojej kariery zawodowej pracował jako rezydent w Egipcie, gdzie również pilotował imprezy turystyczne na terenie Jordanii i Izraela.

Łopacińskich Świat | Copyright © 2016 www.bestdesign.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.