29 podróżników | 24 prezentacje | 2 tysiące inspiracji

Jednym słowem ich pomysły, na własne wyznaczanie drogi życia. Pośród nich jest jachtostopowicz, autostopowicz, wolontariuszka pracująca w kambodżańskim sierocińcu, dwóch podróżników na wózkach inwalidzkich i 14-letni zdobywca sześciotysięcznika w Boliwii oraz wielu innych.

Gwiazdy Festiwalu Jacek Słowak i Michał Szpak, czyli ekipa World Expedition

www.facebook.com/worldexpedition2015

Jacek i Michał wspólnie podróżują od ponad 15 lat i zwiedzili łącznie 100 państw.

Ostatni projekt podróżniczy, który zakończył się 2 tygodnie temu nosił nazwę "World Expedition".

Była to 5 miesięczna podróż dookoła świata w trakcie której przejechali przez 6 kontynentów. Są w Polsce od kilkunastu dni i dopiero odpoczywają po podróży. Przed wyjazdem dali jednak słowo organizatorom, że zaraz po powrocie przyjadą do Torunia. Na Extreme Travel Festiwal pierwszy raz w Polsce opowiedzą o swoich przygodach.

Gwiazda Festiwalu:

Zbigniew Sas

www.dzikimadagaskar.pl

Wraz z Arkiem Ziembą, jako pierwsi ludzie w historii przebyli cały bieg rzeki Antanambalana od źródeł do ujścia. Wędrując bez przewodników i tragarzy musieli przedrzeć się przez dziewiczą dżunglę wyrąbując sobie drogę maczetami. Uczestnik wyróżnionej Nagrodą Specjalną Kolosów 2011 wyprawy „Afryka Nowaka” był dwukrotnie nagrodzony przez magazyn National Geographic statuetką Travelera za podróż roku. 2015 r. Zbyszek wystąpi w sobotę i niedzielę.

Gwiazda Festiwalu:

Łukasz Krasoń

www.lukaszkrason.pl

Niepełnosprawny facet, który mimo zaniku mięśni pozostawił spokojne szpitalne życie i zorganizował konwój rowerowy przez Polskę a potem, jakby było mu mało, pojechał sobie do USA...

Pomimo zaniku mięśni zawstydza swoją aktywnością zdrowych i inspiruje do działania. Tytuł wykładu Łukasza brzmi: "Nie muszisz być idealny, aby podróżować".

Gość specjalny, zwycięzca nagrody publiczności na tegorocznych Kolosach

Władysław Labuda

www.wladyslawlabuda.wordpress.com

Władek wyruszył z Polski we wrześniu 2012 z zamysłem okrążenia świata. Spędził samotnie zimową noc w Toronto (-31) i był uczestnikiem Powwow największego zjazdu Indian. Był barmanem w Karaibskim klubie, pomagał dzieciom w Hondurasie i zbierał kawę w Kostaryce. W mieszkał w dżungli na pograniczu Panamy i Kolumbii. Od opuszczenia Europy nie wydał ani centa na noclegi. W ciągłej podróży spędził 974 dni!

Tony Kososki

www.vailacara.wordpress.com

W 471 dni przejechał autostopem 28 000 km przez Brazylię, Boliwię, Peru, Ekwador, Kolumbię i Wenezuelę. Pracował na Maracanie w Rio de Janeiro i na wolontariacie na Mistrzostwach Świata.

Zamienił to, co wcześniej było abstrakcją w codzienność.

Paula, Hamed i 3 letni Kuba

www.torbacze.wordpress.com

Pół roku w podróży po Indiach, Australii i Azji Południowo-Wschodniej. W pogoni za słońcem, lokalną kuchnią i poznanymi po drodze ludźmi.

Dla nich podróż jest inspiracją do poznania a przed wszystkim zrozumienia przemierzanych krajów, spotykanych ludzi i tworzonych przez nich kultur.

Ewa Pluta

www.kreatorpodrozy.com

Autorka wielu reportaży z podróży, która zaczęła swoją przygodę od podróży za jeden uśmiech po Polsce 10 lat temu.

Od tego czasu zwiedziła ponad 30 krajów, w tym odbywając także 7-miesięczną podróż dookoła Azji.

Hania Sobczuk

www.plecakiwalizka.com

'Jordania - przygoda na pustyni' – Wbrew pozorom i stereotypom udowadnia, że Jordania to interesujący kraj. Pisze przewodniki i organizuję babskie wyprawy z plecakiem.

Izabela i Krzysztof Rudź

www.old.ludziepodrozuja.pl

20 tys. km. na motocyklach przez Urugwaj, Argentynę, Chile, Brazylię i Paragwaj. 8 miesięczna wyprawa we dwoje po fascynującej i wietrznej Patagonii.

Marek Dittmann

Samotnie rowerem dookoła świata

Mieszkaniec Torunia który 2013r. wyruszył w samotną podróż rowerem dookoła świata. Czy mu się udało i jakie spotkały go przygody opowie podczas swojej prezentacji.

Małgorzata Maniecka

www.transazja.pl

Z zawodu nauczycielka j. niemieckiego a z zamiłowania podróżnik –globtroter. Zwiedziła około 90 krajów położonych na 5 kontynentach. Preferuje podróże lądem - pociągami i autobusami a jeśli nie ma innej możliwości to autostopem.

W podróżach ceni najbardziej kontakty z ludnością tubylczą.

Przeżyła 5 miesięcy i 35 000 km włóczęgi autostopem po Australii i NZ. 3 lata życia w Chinach, kilkumiesięczna podróż ciężarówkami po Kubie i praca w sierocińcu w kambodżańskim Siem Reap.

Goście specjalni:

Joanna Grzymkowska – Podolak i Jarosław Podolak

www.zakochaniwswiecie.pl

Operatorsko-dziennikarskie małżeństwo, które po tym jak, dostało w życiu przysłowiowego 'kopa', podjęło decyzję o zmianach. Opowiedzą o swojej podróży do Indii. Przedstawią również swoją kolejną książkę 'Zakochani w świecie. Indie'.

Tomasz Jakimiuk

www.jaktodaleko.pl

Po obronie dwóch prac magisterskich na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej, Tomek sprawdził swój stan konta. Zaświeciło mu przed oczyma niecałe 250 zł. Ucieszył się, jak nigdy. Mówiąc: „Aż tyle! Człowieku za to można pół świata zobaczyć!”.

Przy zastosowaniu autostopa i jachtostopa wyruszając z Podlasia dotarł, aż do Meksyku.

Michał Woroch

www.wheelchairtrip.com

Będąc osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim jest w ciągłym ruchu i podróżuje po całym świecie, Ostatni jego projekt „wheelchairtrip” odbił się szerokim echem w mediach i kulturze. Pokonując w finale organizatorów festiwalu zdobył w 2015 roku tytuł „Alchemik”. Opowie o swojej przygodzie w Mongolii.

Marcin Miłoszewski

www.nastopachprzezswiat.pl

53 dni podróży, 16.000 km autostopem. Postanowił, że pojedzie autostopem do Chin. Nie miał pieniędzy, sprzętu, doświadczenia i wiedzy na temat krajów, które były w planach. 1 lipca 2015 roku wyruszył z Iławy. Przejechać Litwę, Łotwę, Rosję (aż nad Bajkał), Mongolię i wreszcie wjechał do Chin.

Wyprawa busem przez świat

www.wyprawabusem.pl

27-letni bus na polskich tablicach śmigający na amerykańskich highway’ach i bezdrożach? Czemu nie! Przez ponad dwa miesiące ekipa rzeszowskiego projektu wyprawy tak właśnie przemierzała wzdłuż i wszerz całe USA. Z kilkoma dolarami w kieszeni mieli okazję przejechać się słynną kalifornijską nr 1 wzdłuż wybrzeża Pacyfiku.

Poza konkursem...

Wojtuś Łopaciński

www.lopacinskichSWIAT.pl

Najmłodszy prelegent festiwalu z prawie najdłuższą podróżą. Wyprawa dookoła świata rodziny Łopacińskich” trwała 12 miesięcy a Wojtuś zdobył tam afrykańskie Kilimanjaro, 6-tysięcznik w Boliwii i parę innych wulkanów i -jak mówi- "przez cały rok uczęszczał do szkoły życia."

Po raz pierwszy Wojtuś opowie samodzielnie o wyprawie przybliżając swoje własne przeżycia.

Magdalena Brzezińska

www.rajzefiber.com.pl

Pełna pasji relacja z podróży do Pakistanu. W lutym 2013 roku Magdalena wybrała się w samotną podróż do tego kraju i dziś spróbuje nieco odczarować innym Pakistańczyków.

Sebastian Zawali

www.pogodnyszlak.pl

Najkrótsza podróż festiwalu, ale może najodważniejsza...

Czasami przecież wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów rowerem, żeby zwiedzić niesamowite miejsce. Miejsce, które ukryte jest przed nami ponieważ nie znajduje się "po drodze z domu do pracy".

Dla osoby, która od prawie 10 lat nie zmobilizowała się, aby wyciągnąć rower z garażu i której deska snowboardowa zdążyła zardzewieć każda aktywność jest totalnie ekstremalna.

Przemysław Wołoszyk

www.facebook.com/przemek.woloszyk

Przewodnik miejski po Toruniu, który od zawsze miał ducha odkrywcy. Jako pierwszy Polak obszedł nasz kraj na trzy różne sposoby: 2010 - Polska na piechotę - 1000 kilometrów z buta. 2013 - Polska kajakiem - 1047 kilometrów Wisłą z gór do morza. 2015 - Polska dookoła rowerem - 2500 tysiąca kilometrów.

Poza konkursem...

Jarosław Ptaszkiewicz

www.minieuroland.pl

Człowiek, który dzięki licznym wyjazdom po świecie, stworzył wyjątkowe miejsce. Minieuroland jest dowodem na to, że najlepszą inspiracją do tworzenia wyjątkowych rzeczy są właśnie podróże.

Maciek Laskowski

Dziennik.podróży

Maciej Laskowski odwiedził ponad 60 krajów na 5 kontynentach, i - jak dotąd - najbardziej podobało mu się na Filipinach. "Jest tam prawie wszystko, co lubię - przyjaźni i uśmiechnięci ludzie, rajskie plaże, świetne nurkowanie i aktywne wulkany. "

Był tam kilkakrotnie, a na siedemdziesiąte urodziny mamy postanowił pokazać jej ten piękny kraj. Jak Mama poradziła sobie z trudami podróżowania z plecakiem po filipińskich wyspach i czy jej się podobało - tego dowiecie się podczas jego pokazu zdjęć i filmów.

Marcelina i Paweł

MaPa Project

Zanim stali się 'MaPą' podróżowali osobno. Marcelina zwiedzała Europę (z naciskiem na Portugalie), a Paweł kilka razy odwiedził daleką Kamczatkę. Po skończeniu studiów (2014) postanowili pojechać razem koleją transsyberyjską nad Bajkał - to było spełnienie kilku marzeń na raz. Dla urozmaicenia podróży do domu wrócili autostopem.

Niedługo po powrocie znowu łapali stopa by dotrzeć do granicy francusko-hiszpańskiej, aby przejść liczącą prawie 1000 km trasę Camino del Norte.

Łopacińskich Świat | Copyright © 2016 www.bestdesign.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.