POZNAJ PRELEGENTÓW FAMILY TRAVEL FESTIVAL 2018

Ekipa przyjaciół NA UAZACH - Czy można przemierzyć kilkanaście tysięcy kilometrów samochodami z epoki komunizmu i to nie byle jakimi bo UAZami? Chodź wyglądają groźnie, to wyprawa nimi do łatwych nie należy i można ją uznać za sport ekstremalny. Jedna z gazet nazwała ich wyprawę "Urlopem Niewypoczynkowym". W te wakacje rozpoczęła się wyjątkowa przygoda grupy młodych miłośników radzieckich aut. Wyprawa UAZami „na słońca wschód” i pokonanie około dwunastu tysięcy kilometrów, nie odbyłoby się gdyby nie odwaga, aby realizować swoje pasje i podróżnicze marzenia, a także chęć niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują. Ich przygoda, a właściwie nierówna walka z kapryśnymi UAZ-ami oprócz wielu niesamowitych wspomnień przyniosła jeszcze jeden bardzo ważny rezultat - pomoc finansową na domową opiekę dla Paulinki z Tczewa.
Robert Czerniak – rocznik 1969 r. opowie o przyjaźni ojca z synem, ich wspólnej podróży po Ameryce Łacińskiej i 10 tysięcznej rowerowej "przejażdżce" po Australii. Z zawodu cukiernik a ukończył WNGiG na UAM w Poznaniu. Jednocześnie żeglował, poznawał Arktykę i północną Afrykę. W 2008 r. przez sześć miesięcy samotnie przemierzał bezkresy Ameryki Południowej od peruwiańskiego Iquitos po Ziemię Ognistą, a także zgłębiał tajemnice Wyspy Wielkanocnej. Na kolejną wyprawę (2008–2009) tym razem przez Amazonię, przesmyk Darien, Amerykę Środkową i do Meksyku pojechał z pełnoletnim już synem Joachimem. Robert zajmuje się też psychoonkologią i bywa dziennikarzem, odpręża go jazda na rowerze, gotowanie, obcowanie ze sztuką i ogniste tango. Ze względu na nietypowe podejście do życia, oparte na różnorakich umiejętnościach i skromnej egzystencji, przyjaciele nazywają go Dzikusem.
Szymon podróżnik - opowie nam o podróży do Ameryki Południowej, która była ciągiem wolontariatów i przygód, z których jedna wywoływała kolejną. Zbieranie liści koki, boliwijskie więzienie, odkrywanie Altiplano czy paragwajskie chaco to tylko dodatek to spotkań z niesamowitymi ludźmi...
Kasia Dobrowolska – mama dwóch córek, architektka, miłośniczka natury, podróży, fotografii i chodzenia boso oraz noszenia w chuście. Kobieta kreatywna -twórczyni wielu różnych projektów, w tym ostatnio -Tribe, marki odzieżowej Od kilku miesięcy , gdy nie podrózuje oddaje się organizacji kobiecego festiwalu MAMA Gathering. Kasia opowie nam o podróży do Azji (Tajlandia, Kambodża) i Maroka.
Krzysztof Haras - zabierze nas na wycieczkę pociągiem przez Cejlon. Wraz z rodziną odwiedził tym razem Sri Lankę.

Po Armenii i Gruzji to ich kolejna wspólna rodzinna wyprawa z plecakami. Podróże to nie tylko ich pasją ale i często jedyny sposób na spotkania małej Julki ze swym starszym bratem Witalisem, który na co dzień mieszka i pracuje w Londynie.

To będzie opowieść o kraju i ich mieszkańcach, w którym wagony kolejowe pamiętają jeszcze czasy panowania brytyjskiej korony.
Rodzinka Mazurek, czyli Ania, Tomasz, Wiki i Eryk - Na co dzień mieszkają w Krakowie, który jest ich bazą wypadową. Uwielbiają poznawać nowe miejsca, zagłębiać się w tajniki lokalnej kuchni, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W związku z tym, że góry są ich największym uzależnieniem, właśnie o nich będą opowiadać.

Pokażą na swoim przykładzie, że na rozpoczęcie przygody z górami nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno i jest to jak najbardziej możliwe w towarzystwie dzieci. Wbrew panującej opinii, narodziny dziecka wcale nie oznaczają, że trzeba z czegokolwiek rezygnować i siedzieć z nim w domu. Wręcz przeciwnie, to idealny pretekst by z niego wyjść :-) Podróże z dziećmi są niezwykłe i inspirujące, więc warto zdobywać świat w ich towarzystwie!
Trzej rowerzyści - dwaj Szczecinianie Piotr Dul i Bodek Macal oraz Leszek Pachulski z Sopotu - przejechali, na przełomie lutego i marca tego roku, w ramach rowerowej sztafety dookoła świata, zamarznięte syberyjskie jezioro Bajkał.

Opowiedzą o trawersie błękitnego morza Syberii. O tym jak Batiuszka Bajkał dzielił się z nimi swoim lodem, smagał wiatrem, zasypywał ślady na śniegu. O ludziach o gorących sercach i o surowej przyrodzie Syberii. No i wreszcie o przedwiecznej mocy i potędze bajkalskich duchów, przed którymi najwięksi twardziele chylą z pokorą czoła.
Alicja Kubiak i Jan Kurzela - od 16 lat jeżdżą razem po świecie i w sobotę, 9 czerwca przyjadą na Family Travel Festival do Szczecina. Odwiedzili wiele krajów, ale nie interesuje ich ilość, bo zwiedzają powoli i starają się poznać dany kraj najdokładniej jak można. W szczególności skupiając się na kulturze, rdzennych plemionach, ich tradycjach i zwyczajach.

Jak macie ochotę na opowieść o najbardziej oddalonych od cywilizacji zakątkach Indonezji i o ludziach, którzy tam żyją i chcecie posłuchać o białych kanibalach, którzy pomimo zaprzestania pewnych zwyczajów nadal pozostają niezwykle groźni, to zapraszamy na wykład.
Agnieszka Sztandera - współautorka bloga: www.nakoniecmapy.com - opowie o tym jak przeżyć wyjazd z dzieckiem, a także o ostatniej podzielonej stolicy na świecie, niebieskich krowach i łataniu dętek rowerowych żelazkiem.

Dziecko zmienia sposób podróżowania rodziców. Niektórzy twierdzą nawet, że na gorsze! Chcąc się o tym przekonać, na przełomie dwóch pierwszych lat życia syna, odwiedzili Cypr, Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Kubę i Islandię. Testując samolot, auto, namiot, hostele, couchsurfing i campervana, sprawdzali co tak naprawdę niesie za sobą maluch w drodze.
3dzieciaki2plecaki.pl czyli rodzinne opowieści o podróżowaniu z małymi dziećmi. Usłyszysz o 8-miesięcznej wyprawie do Ameryki Południowej z małymi dziećmi (w wieku 1, 3 i 5 lat) i dowiesz się jak zebrać odwagę do takiego wyjazdu, jak przygotować plan i logistykę oraz jak podróżować, aby wyprawa była przyjemna dla całej rodziny.

Na wykładzie Basi Grzegorzewskiej poznasz najpiękniejsze miejsca w Ameryce Południowej, które można zobaczyć z dziećmi oraz dowiesz się o niekonwencjonalnym sposobie podróżowania po Ameryce Południowej, takim są podróże kamperem oraz korzystanie z Couchsurfing z dziećmi.
Romek Zańko od 27 lat błąka się po całym świecie .... Stop nie po świecie tylko po Azji, i nie Pacanowa szuka lecz nie wiadomo czego. Ma nieleczony autostopoholizm i często miewa silne napady włóczegostwa. Dręczy zdrowomyślacych obywateli swym notorycznym przekraczaniem granic bez dewiz. Zgorszył całe armie kobiet gdy wciągnął w ten proceder swego sześcioletniego syna Jonasza. Po pokazie będzie można wspomóc zbiórkę na kajak w którym będą pływać osoby niepełnosprawne intelektualnie. a także wsiąść do kajaka naszego podróżnika.

UWAGA!!!!! Oglądanie pokazu może podnieść ciśnienie ciotkom, babkom, nauczycielkom słowem wszystkim porządnym obywatelom uważającym ze najbezpieczniej siedzieć w domu, a jeśli trzeba już gdzieś wyjechać to tylko z biurem podróży i walizką ... pieniędzy.
Łopacińskich Świat | Copyright © 2016 www.bestdesign.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.