FAMILY TRAVEL FESTIVAL - SZCZECIN 4-7 SIERPNIA 2017

To pierwsze, tak duże spotkanie mieszkańców Szczecina z podróżami. Wśród gości będą podróżujące rodziny, grupy przyjaciół, dzieci i samotni zdobywcy najdalszych zakątków naszego globu.

4 -7 sierpień 2017 podczas finału regat Tall Ships Races 2017 Plac Adama Mickiewicza zamieni się w prawdziwą podróżującą wioskę, gdzie najmłodsi uczestnicy będą mogli zgłębiać wiedzę o świecie poprze zabawę i edukację a festiwalowy namiot wypełnią opowieści podróżników, którzy udowodnią, iż granice są tylko w głowie.

Finał regat The Tall Ships Races 2017 (5 i 8 sierpnia) organizowany był przez w Szczecinie już dwa razy – w latach 2007 i 2013 - ale po raz pierwszy dołączy do imprezy największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic (11 i 12 sierpnia) oraz Festiwal Podróżniczy (4 i 7 sierpnia) FAMILY TRAVEL FESTIVAL - .

Organizatorzy - Rodzina Łopacińskich to jedyna tego rodzaju rodzina w kraju, która nie tylko udowodniła, że marzenia można samemu zrealizować, ale i opowiada o tym we czwórkę na spotkaniach motywacyjnych w całej Polsce.

Ich roczna wyprawa dookoła świata, organizowane festiwale podrożnicze i seria książek pt. “Zabrałam brata dookoła świata” są niesamowitymi przykładami na wspólne odkrywanie świata oraz relacji pomiędzy dziećmi i rodzicami. Na stronie www.lopacinskichswiat.pl można wkroczyć do świata rodziny Łopacińskich, w którym wszystko jest możliwe, łącznie ze zdobyciem 6-tysięcznika z 13-letnim synem i dotarciem autostopem i chiken-busami na koniec świata, do sławnej Ushuaia a nawet jeszcze dalej…

Prelegentów będzie przedstawiał sam Albin Marciniak z Krakowa!!!

Wieloletni współpracownik redakcji Onet Podróże. Obecnie opowiada w swoim programie w RMF Classic o ciekawych miejscach. Jest dobrym duchem krakowskiego światka podróżniczego: opiekuje się Klubem Podróży Śródziemie i organizuje cotygodniowe spotkania. Albin zapoczątkował akcję sprzątania Tatr, a jego ostatnia inicjatywa to stworzenie w Krakowie Alei Podróżników Odkrywców i Zdobywców. Dodatkowo opracował i wydał oryginalne mapy turystyczne polskich zamków i podziemi oraz Orlej Perci.

9 lat rejsu z 2 dzieci

W tę historię aż trudno uwierzyć, bo jest długa, niesamowita i prawdziwa. Kazimierz Ludwiński miał dwadzieścia kilka lat, gdy wraz z braćmi, Andrzejem i Piotrem, rzemieślniczą metodą zbudował katamaran żaglowy WYSPA SZCZĘŚLIWYCH DZIECI, która kilka razy przepłynęła Atlantyk. W 2004 r. Kazimierz rozpoczął na niej podróż dookoła świata, która trwała 9 lat a uczestnikami była dwójka małych dzieci. Nel miała wtedy zaledwie 6 lat, a Noe – 7 miesięcy!

Podczas festiwalu będzie można nabyć jego książki z osobistą dedykacją.

Szukaj nowoczesnej kopuły sferycznej na Placu Adama Mickiewicza

8 miesięcy podróży z czwórką małych dzieci

Jeśli podróżniczą odwagę mierzyć ilością zabieranych ze sobą dzieci, to Wędrowniccy są najodważniejszą rodziną tegorocznego festiwalu. Jak dodamy do tego, że podróż była reakcją na utratę z dnia na dzień pracy, to już zupełnie nie wiemy o co chodzi...? A jednak można kupić bilet dla całej rodziny w jedną stronę i sprzedać samochód. A potem zorganizować nauczanie domowe dla najstarszego syna, odwołać wszystkie najbliższe spotkania, spakować się i zwyczajnie wyjechać. Tak zrobili i nie było ich 8 miesięcy, a to wszystko z czwórką małych dzieci. Przyjdźcie koniecznie w sobotę o g. 12:45 do namiotu Family Travel Festival wysłuchać ich historii.

Pies na scenie Family Travel Festival

W sobotę o godz. 14.15 wystąpi pies. Tak, pies a dokładniej suka Henia, rasy Alaskan husky (liderka zaprzęgu), która wraz z swoimi szefami Darią i Krzysztofem Nowakowskimi opowie (ciekawe jak jej pójdzie...) o trudnym życiu w mrozie. Maszerzy, podróżnicy, przewodnicy po Laponii i organizatorzy wypraw na Daleką Północ od sześciu lat niemal każdą zimę spędzają ze swoimi psimi zaprzęgami na wyprawach i zmaganiach z najdłuższymi wyścigami psich zaprzęgów w Europie. Zima jest ich żywiołem, a psy partnerami w przygodzie. Nowakowscy to także blogerzy, prelegenci i autorzy książki "23 kilometr" którą sami wydali.

Najmłodsze samodzielne prelegentki festiwalu to Ada i Lusia

Ada ma prawie 11 lat i trenuje pływanie, triathlon i aquathlon. Uwielbia śpiewać i bierze udział w konkursach wokalnych a marzy, żeby mieć szczura. Planuje zostać aktorką i jednocześnie strażaczką w Ochotniczej Straży Pożarnej. Opowie o dość długim pedałowaniu po szlaku Green Velo, gdzie przejechała 1230 kilometrów na rowerze ze swoimi rodzicami. 13 letnia Lusia wydaje drugą książkę pt. “Zabrałam brata dookoła świata”, w której pisze wraz z bratem i rodzicami o rocznej wyprawie dookoła świata. Na scenie przedstawi nam jaki jest świat, oczami dziecka.

Łopacińskich Świat | Copyright © 2016 www.bestdesign.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.