Home / Testy sprzętu

ZIMOWE KURTKI REGATTA

W tym roku podczas przerwy świątecznej postanowiliśmy odwiedzić mroźną krainę Danii. Przed wyjazdem zaopatrzyliśmy się w kurtki zimowe marki Regatta każdy według swojego uznania.

Już wcześniej używaliśmy ciuchów tej marki podczas naszej rocznej podróży dookoła świata, więc i tym razem postanowiliśmy wypróbować zimową odzież tego producenta.

Testowana przeze mnie damska kurtka model Wmns Summitsphere wypełniona puchem kaczym (dodatkowo zabezpieczonym 20d teksturowanym poliamidem), co sprawia że jest bardzo lekka i ciepła. Powiększony kaptur zapinany wysoko powoduje dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem i wiatrem co idealnie sprawdziło się podczas rodzinnej wycieczki nad duńskie morze przy minusowej temperaturze. Kurtka dopasowana jest do kształtów kobiecych a przedłużony tył kurtki dodatkowo zabezpiecza plecy przed podwianiem.

Wmns Summitsphere posiada dwie wewnętrzne kieszenie a zewnętrzne zabezpieczone są zaimkiem dzięki temu nic nie wypadnie z kieszeni. Dodatkowym atutem jest możliwość zwinięcia całej kurtki i zamknięcia jej w boczną kieszeń co może przydać się podczas podróży kiedy ważny jest każdy centymetr i kg w plecaku. Ten model testowałam również podczas – 20 stopni w górach i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Jej waga wg. parametrów podanych przez producenta to 150 gram i można mieć wrażenie że nie będzie ona ciepła wystarczająco przy tak niskich temperaturach. Nic bardziej mylnego. Ja nosze ją również na co dzień w mieście a w podróży podczas lotu wykorzystuje jako poduszkę. To takie 3 w jednym.

Kurtka Regatta model Solitude spodobała się Wojtkowi Juniorowi. Syn wybrał ten model bo jest to kurtka zarówno sportowa którą może używać podczas wypadów w góry jak i na co dzień po mieście. Jest trójwarstwowa. Odciąga wilgoć i izoluje zewnątrz od wiatru dzięki takiej dzianinie dziecko nie jest narażone na wiatr czy zimno. Kurtka jest wygodna, lekka wykonana z wodoodpornej tkaniny z membraną. To takie połączenie elastycznego Softshlla z ciepłą kurtką. Dodatkowo membrana na zewnątrz pokryta jest impregnatem dzięki czemu nie trzeba zakładać dodatkowej wiatrówki bo materiał świetnie izoluje nas przed wiatrem.
Łucja wybrała kurtkę Regatta Trapeze w przepięknym fioletowym kolorze. Ten model idealnie sprawdza się jako sportowa kurtka i płaszczyk na spódnice. Jest bardzo lekki i dziecko nie czuje skrępowania jak w innych zimowych kurtkach. Jednocześnie producent zastosował tu izolację w postaci ocieplenia Thermo-Guard dzięki czemu dziecku jest ciepło. Kaptur wewnątrz w całości wyłożony jest sztucznym futerkiem a użyty materiał ISOTEX 5000 zabezpiecza dziecko dodatkowo przed deszczem, wiatrem. Sprawdziła się jako ciepła zimowa kurtka, jest ładnie wykończona, wzbogacona odblaskami także wieczorem dziecko jest widoczne i wreszcie nie słyszę marudzenia Łucji że ją coś krępuje w ruchach podczas zabawy na dworze.
Wojtek Senior to facet który uwielbia puch i wybrał kurtkę miejską model Andram pod którą może założyć garnitur. W przeciwieństwie do syna jego model nie jest typowo sportowy i na wspinaczkę po górach raczej byśmy jej nie wzięli. Kurtka wypełniona jest naturalnym kaczym puchem i w 30% wypełnieni syntetycznym. Posiada ogromny kaptur wykończony sztucznym futerkiem który po założeniu sprawia że żaden wiatr nie jest nam straszny a dodatkowo ładnie to wygląda. Kurtka przeznaczona do użytku miejskiego ale spokojnie można w niej chodzić na długie zimowe spacery. Przedłużony krój kurtki zabezpieczał Wojtka przed wiatrem mroźnym duńskim wiatrem także po godzinnym spacerze mąż nie narzekał. Kurtka wyposażona jest w wewnętrzną kieszeń z zamkiem, która pozwala na schowanie portfela oraz cztery kieszenie zewnętrzne.
Łopacińskich Świat | Copyright © 2016 www.bestdesign.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.