Home / Nasze wyprawy / 2017 Śladami Stasia i Nel

Wyprawa Śladami Stasia i Nel

Podczas planowanej na sierpień 2017 wyprawy będziemy podróżować opisaną w znanej lekturze trasą w Afryce i czytać wraz z naszymi dziećmi książkę „W pustyni i w puszczy”.

Będziemy starali się na bieżąco publikować w internecie (choć w Afryce będzie to trudne zadanie) fragmenty książki, które odczytywane dokładnie w opisanych przez autora miejscach będą miały szczególny wydźwięk. Liczymy, że przez taką autentyczność zainteresujemy polskie dzieci tą wspaniałą podróżniczą opowieścią Henryka Sienkiewicza.

Podróżując przez kraje Czarnego Lądu będziemy poruszać ważne sprawy dla każdego człowieka: wolności, solidarności, współczuciu dla słabszych oraz wartości rodziny, jako podstawowej komórki społecznej. Chcemy polskim dzieciom ukazać, iż powinny być dumne, że żyją w wolnym, demokratycznym i rozwijającym się kraju oraz zainteresować je problemami, którymi muszą stawiać czoła dzieci świata.

Senat RP ustanowił 2016 rok Rokiem Henryka Sienkiewicza i w związku z tym, otrzymaliśmy patronat Marszałka Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, pana Stanisława Karczewskiego.

Jeśli chcesz zostać partnerem naszej wyprawy albo wyruszyć z nami do Afryki lub w jakiś inny sposób włączyć się w organizację tej podróży nie zwlekaj, tylko pisz na adres: eliza@lopacinski.pl a na pewno znajdziemy ciekawy sposób na naszą współpracę

Łopacińskich Świat | Copyright © 2016 www.bestdesign.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.